fbpx
Diář studenta 2021/2022

Diář studenta 2021/2022

Další varianty coronaviru přináší obavy, jak bude vypadat spolupráce univerzit, zaměstnavatelů a studentů v dalším akademickém roce. Plánované akce dokáže jakákoliv uzávěra rychle zrušit, naopak při rozvolnění trvá docela dlouho, než se věci vrátí do normálu. Cílem letošního Diáře studenta 2021/2022 je přinášet aktuální informace o změnách a vývoji brigád, praxí, stáží a další spolupráce zejména mezi studenty a zaměstnavateli. V tomto roce tak vyjde Diář v kombinaci tištěného motivačního diáře a rozšířeného elektronického kalendáře. A jaké výhody to přináší?

Letošní Diář 2021/2022 je v řadě osmnáctým ročníkem. Poslední dva ročníky byly díky covidu a uzávěrám velmi specifické. Studenti přešli z prezenční na digitální a v podstatě distanční výuku, a jejich praxe a stáže ve firmách byly v řadě případů zrušeny. Na druhou stranu se zlepšily technologie, společnost se spojuje do širších sítí a digitální propojení vytváří příležitost pro okamžité sdílení informací. S těmito novými zkušenostmi jsme se rozhodli více rozvíjet digitální podobu diáře, ale nezapomínáme ani na praktický, tištěný Diář studenta.

Tištěný Diář studenta: Zvětšili jsme jeho formát, odebrali jsme z něj komerční reklamy a více než diář na povinnosti jsme z něj udělali diář pro sny. Inspirovala nás k tomu řada úspěšných motivačních a rozvojových diářů, které se těší větší a větší oblibě. A protože motivace, rozvoj a sebezdokonalování souvisí úzce z vaší kariérou do budoucna, přivedli jsme vám také řadu příležitostí, které vám nabízí vaši budoucí zaměstnavatelé. Tištěný Diář je tedy skvělým místem pro připomenutí aktuálních nabízených forem spolupráce, například stáží či diplomových prací. Poutavý vizuál s logem, sloganem a odkazem na www stránku, doplněný QR kódem je ideálním připomenutím zaměstnavatele.

Digitální Diář studenta: Aktuální informace o vypsaných stážích, trainee programech a další spolupráci se zaměstnavateli přinese studentům elektronický diář. Změny můžete realizovat v řádech minut, informace v digitálních kalendářích studentů jsou v podstatě okamžité. https://diarstudenta.cz/kalendar Navíc je můžete zacílit na studenty příslušných fakult, protože každá fakulta má svůj vlastní kalendář akcí. https://diarstudenta.cz/blog/45-nastaveni-elektronickych-kalendaru-do-vasich-zarizeni. Digitální prostředí dává také neomezené možnosti prezentace prostřednictvím textu, obrázků a také videa. Komplexní blog zaměstnavatele nabízí například SIEMENS https://diarstudenta.cz/blog/26-automatizace/19-hledame-vyvojare-kteri-vidi-pod-povrch?highlight=WyJzaWVtZW5zIl0= a obsahuje kreativní stranu, video a vložený kalendář vlastních akcí. Všechny blogy jsou spojeny také TAGY, které pomohou studentům lépe vyhledávat napříč všemi nabídkami. Celý projekt si můžete prohlédnout na https://diarstudenta.cz/ a proč chybí rok 2020? To byla bohužel situace s pandemií covidu nejvážnější, snad už se to nebude opakovat!Pokud se vám tyto myšlenky zamlouvají, pojďme se podívat na to, jak co nejlépe začít Diář využívat. Existuje řada možností, jak přizpůsobit nabídku vaší spolupráce se studenty na míru. 

Těšíme se na spolupráci!

Tým IAESTE UTB Zlín

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in