fbpx
Veletrh pracovních příležitostí 2019

Veletrh pracovních příležitostí 2019

Vítejte u 26. ročníku veletrhu pracovních příležitostí iKariéra IAESTE UTB Zlín. Letošní ročník je zajímavý tím, že pořádáme akci souběžně na dvou fakultách. Přesto tyto veletrhy nejsou striktně vymezeny jen pro některé obory. Trh práce běží na plné obrátky a zaměstnavatelé nabízí zajímavé kariérní příležitosti všem studentům a  absolventům všech našich fakult. Snad nikdy v naší novodobé historii nebyla tak dobrá situace k vyjednání těch nejlepších podmínek spolupráce!

Veletrh pracovních příležitostí iKariéra IAESTE UTB Zlín 2019

Veletrh pracovních příležitostí se tento rok bude konat v prostorách Fakulty technologické (U15 a U1) a Fakulty aplikované informatiky (U5), které jsou dvěma ze šesti fakult Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Na 26. ročník akce přijede téměř čtyřicítka firem, které budou nabízet uplatnění všem studentům napříč našimi obory.

Veletrh samotný však není určen jen pro budoucí absolventy pro nalezení jejich zaměstnání. Studentům nižších ročníků nabízí šanci začít krok po kroku tvořit jejich kariérní růst. Slibná kariéra pak otevírá dveře pro budoucnost, která bude vypadat přesně tak, jak si to budete přát. Vždycky ale musíte brát v potaz také požadavky, které váš zaměstnavatel z vaší strany očekává. Každý zaměstnavatel umí velmi dobře pracovat s lidmi, kteří jsou motivovaní a mají zájem se rozvíjet. Firmy nabízí různé druhy spolupráce, praxe a stáže,  brigády a řada z nich také stipendia. Studentům v posledních ročnících pak nabízí možnost zpracování bakalářských či diplomových prací na reálných problémech z praxe. Dveře jsou otevřeny všem zájemcům.

Zaměstnavatelé ocení i vaše zkušenosti získané mimo studia. IAESTE v rámci kariérního rozvoje studentů nabízí více jak 70 let zprostředkování zkušeností ze zahraničních praxí a stáží. Naše motto: WORK. EXPERIENCE. DISCOVER. vystihuje podstatu našeho poslání. Jsme mezinárodní organizace působící po celém světě, reprezentující akademické, průmyslové a studentské zájmy. Klademe si za cíl podporovat mezinárodní porozumění, spolupráci a důvěru mezi studenty, akademickými institucemi, zaměstnavateli a širší komunitou. Zavázali jsme se poskytovat vysoce kvalitní výměnný program pro získávání praktických zkušeností za účelem posílení technického a profesního rozvoje studentů. I k tomuto našemu programu vás všechny chceme pozvat na našem veletržním stánku. Zkušenosti jsou na trhu práce vítány.

Tradičně nejsilnější zastoupení na veletrhu má odvětví automobilového průmyslu. Mezi TOP zaměstnavatele patří dlouhá léta společnost Barum Continental, která se bude účastnit veletrhu na obou fakultách. Našim studentům nabízí prestižní absolventský program s rozvojem odborných znalostí, brigády, praxe a stáže a dokonce stipendia. Podobné programy nabízí také Automotive Lighting, který hledá lidi se schopností předkládat nové nápady a návrhy. Nabízí všechny možné formy spolupráce a opět stipendia. Brose coby TOP employer regionu přináší špičkové zázemí rodinné firmy, kdy každé druhé auto je vybaveno produkty Brose. Samozřejmostí pro Brose jsou praxe a stáže, diplomky i bakalářky. Digiteq nabízí kromě jiných výhod například velmi výhodný pronájem partnerských vozů Škoda, požadují proaktivní přístup, analytické myšlení a soběstačnost. Společnost HANON SYSTEMS zastupuje další regionální zaměstnavatele a hledá flexibilitu a proaktivní přístup, nabízí motivující ohodnocení a řadu dalších benefitů. Mezi tradiční zaměstnavatele patří také Kordárna, hledající specialisty i manažery, kterým nabídne zázemí stabilní společnosti. Maxion Wheels reprezentuje dynamickou společnost, s velmi dobrým finančním ohodnocením, nabízejícím trainee program a řadu nadstandardních benefitů. Mubea hledá lidi především se strojařským backgroundem a talentem pro automotive. Měsíční stipendia připisuje až do výše 4.000,- Kč. Robert Bosch nabízí BoschkyJob a řadu otevřených pozic. Hledají lidi kreativní, se smyslem pro inovace a s chutí pracovat na náročných, ale zajímavých projektech. Varroc Lighting hledá specialisty technology ale také průmyslové inženýry. Rovněž nabízí všechny formy spolupráce při studiu a nadstandardní příspěvky. Závěr automotive tvoří firma FZ, lídr mezi dodavateli automotive. Mají své pobočky po celé republice včetně Zlína.

Dalším velmi silným odvětvím v našem kraji je bezesporu odvětví informačních technologií a bezpečnosti. Lokálním firmám se velmi daří jak v odvětví IT, tak v odvětvích přímo spojených s IT službami. Monet+ nabízí špičkové benefity nejen pro odborníky na IT, ale také pro projektové a obchodní manažery. Backone hledají pro svoji expanzi nové kolegy, jak pro technické, tak pro ekonomické pozice. Navíc dokáží nabídnout jakoukoliv spolupráci už při studiu. B2A je zlínská firma a zároveň lídr v digitalizaci výrobních procesů a v dopravě. Sází na spolupráci pohodových lidí. Business Logic nabízí okamžitou praxi pro studenty 3., 4., a 5. ročníků. CN Group hledá odborníky do svého mezinárodního prostředí, nabízí jak zkušenosti nadnárodní firmy, tak soft-skills školení. Další domácí firmou je Edhouse, s téměř stovkou softwarových inženýrů, neformálním firemním prostředím patří mezi vyhledávané zaměstnavatele. Pokud máte zájem o rozvoj v oblasti neuronových sítí, video analýzy a vyhledávání, je vaším budoucím zaměstnavatelem AxxonSoft. Velké zaměstnavatele zastupuje HARTMANN RICO. Své IT prostředí spravuje prostřednictvím vlastní IT divize a nabízí řadu benefitů a možností spolupráce. Developery Pythonu a Javy hledá Kiwi.com, která patří mezi vysoce hodnocené české firmy. Důraz na bezpečnost dat a informací klade Ministerstvo obrany, které hledá odborníky na kybernetickou bezpečnost napříč všemi oblastmi. Nabízí řadu benefitů a kariérní růst. Špičkovým zaměstnavatelem v oblasti výroby pro letadla, vrtulníky a další vojenskou techniku je také firma MESIT, další zástupce regionálních zaměstnavatelů, kromě benefitů nabízí mobil, telefon a služební auto pro soukromé účely. Stálý pracovní kolektiv a zázemí rodinné firmy nabízí také zlínská firmy SPC solutions, která hledá spolupracovníky pro vývojové týmy. Nabízí všechny formy spolupráce při studiu, flexibilní pracovní dobu a neomezené sick-days. Společnost AWL je systémový integrátor pro nejmodernější robotizované systémy už více než 50 let. Hledají zájemce s technického vzdělání a profesionální prostředí mezinárodní firmy pro vlastní i firemní rozvoj.

Další odvětví reprezentují TE Connectivity. Patří mezi světové lídry v oblasti konektivity, a kromě dalších benefitů nabízí také 13. plat a flexibilní pracovní dobu. Požadují aktivní přístup k práci a samostatnost. Dalším zaměstnavatelem je Sempreflex, který hledá kolegy, kteří se umí rychle orientovat v prostředí mezinárodní firmy. Studentům nabízí vlastní trainee program. Společnost ON Semiconductor nabízí placené stáže a brigády a také stipendia, hledají pak technology, průmyslové inženýry a produktové inženýry. Nabídek na konkrétní pozice mají opravdu hodně. Pokud máte zájem o další odvětví, OP Papírny nabízí uplatnění v odvětví výroby papíru a hledají kolegy se zájmem o automatizaci a elektro.

Poradenská firma Ernst & Young hledá spolupracovníky už mezi studenty, oceňují spolehlivost, odvahu, nadšení a zdravý selský rozum. Nabízí uplatnění studentům a absolventům ekonomie, IT a automatizace. Zlínského zaměstnavatele v oblasti ekonomie reprezentuje společnost Roklen360, nabízející FinTech nové generace. Hledají specialisty na manažerské posty, požadují ekonomické vzdělání a zodpovědnost. Ekonomy a potravináře hledá také Kaufland. Kromě úvazků a brigád nabízí také trainee program. Kaufland je držitelem titulu Top Employer Česká republika a Top Employer Europe. Pružnou pracovní dobu a kvalitní zaškolení nabízí také Komerční banka. Uplatnění v KB najdou absolventi všech oborů. Dalším zástupcem potravinářského odvětví je firma Mondeléz, která poptává absolventy napříč UTB. Od potravinářů, přes IT pozice až k pozicím logistickým a ekonomickým. Nabízí zajímavý systém benefitů včetně společenských akcí a programu Junior Management Program pro talentované studenty. Poslední potravinářskou firmou je Nestlé, hledající talentované a motivované studenty pro své provozy v Čechách i na Slovensku. Nabízí trainee programy, spolupráci na diplomových pracích, krátkodobé stáže i sezónní práci.

Cenné rady a zkušenosti můžete získat ze strany JobCentra Univerzity Tomáše Bati, jejichž odborníci jsou v rámci veletrhu schopni s vámi konzultovat vaše životopisy a další kariérní dokumenty. Pokud byste si náhodou práci nebo spolupráci při studiu nevybrali, je tu Profesia, která vám nabídne další možnosti. Na veletrhu je rovněž zastoupen Úřad práce a EURES, Evropské služby zaměstnanost, které vám prostřednictvím vlastních odborníků poradí, jak na trh práce co nejlépe vykročit.

Program a expozice veletrhu na Fakultě technologické

Veletrh se koná v reprezentativních prostorách Fakulty technologické (U15). Program dne:

8:50 Úvodní zdravice děkana Fakulty technologické

9:00 Oficiální zahájení Veletrhu pracovních příležitostí

10:00 První blok prezentací zaměstnavatelů pod názvem První krok ke kariéře v odvětvích automobilového průmyslu

12:00 Druhý blok prezentací zaměstnavatelů pod názvem První krok ke kariéře v odvětvích potravinářského průmyslu

13:00 Třetí blok, prezentace Jobcentra UTB ve Zlíně na téma První krok k úspěšné kariéře

15:00 Předpokládaný konec

Program a expozice veletrhu na Fakultě aplikované informatiky

Veletrh se koná v reprezentativních prostorách Fakulty aplikované informatiky (U5). Program dne:

8:50 Úvodní zdravice děkana Fakulty aplikované informatiky

9:00 Oficiální zahájení Veletrhu pracovních příležitostí

9:30 První blok prezentací zaměstnavatelů pod názvem První krok ke kariéře v IT odvětvích

10:30 Druhý blok, prezentace Jobcentra UTB ve Zlíně na téma První krok k úspěšné kariéře

15:00 Předpokládaný konec

V rámci veletržního dne budou probíhat soutěže zaměstnavatelů o zajímavé a hodnotné ceny. Aktuální informace o akci naleznete vždy na https://www.facebook.com/IAESTEzlin/ 

Motto letošního veletrhu zní „Jeden krok ke kariéře“ a je pravdou, že řada životních šancí a příležitostí se odvíjí právě od toho, kde a v jaký čas jste a jak danou příležitost uchopíte.


Za tým IAESTE vám přeji úspěšné vykročení k vaší budoucí kariéře!


Martin Mikeska
President IAESTE UTB Zlín

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in