Jak mi IAESTE změnilo život Doporučený

Zdravím, mé jméno je Henrich Horváth (po tříletém boji se už můžu pyšnit titulem Bc.). V současnosti jsem již čtvrtým rokem studentem FaME UTB ve Zlíně. Tak jako každý běžný student chodím pravidelně do školy, obědvám v menze a první čtyři semestry jsem se věnoval sportovním aktivitám jako je squash, volejbal či plavání.

Kromě výše zmíněného pomáhám již pátým rokem organizovat Veletrh pracovních příležitostí, na který jste všichni srdečně zváni (uskuteční se 1. 4. 2015 v prostorách FAI U5 od 9:00). Také jsem se aktivně zapojil do organizování dní otevřených dveří na FaME. Ve druhém ročníku jsem absolvoval dvoutýdenní konferenci v Bruggách, pomáhal jsem na „Baťa campu“ a navštěvoval střední školy jak v České Republice, tak i na Slovensku, kde jsem se snažil vzbudit zájem studentů o studium na UTB. Další moje zkušenost souvisí se 4 měsíčním studijním pobytem v portugalském Portu, přičemž jsem opět nominovaný na další ERASMUS. V současnosti jsem na pracovní stáži ve firmě Automotive Lighting v Jihlavě a v neposlední řadě jsem členem senátu UTB, k čemuž patří i posty v několika komisích.

Zaujaly tě činnosti, kterým se věnuji? Tak neváhej a čti dál!

Předpokládám, že začátek tohoto článku se podobá životům mnoha jiných studentů, avšak ostatní činnosti, které jsem zmínil, dělají můj život odlišným, možná by se dalo říct výjimečným.

A jak jsem se k tomu všemu dostal? Dveře mi otevřela pozice junior project managera v zlínské pobočce neziskové organizace IAESTE, která se zabývá několika úspěšnými projekty    - jak jsem již zmínil, například organizací veletrhů, také projektu Diář studenta (diář, který se každý rok zdarma rozdává na několika fakultách UTB), organizací několika eventů (Mikulášská párty, International evening, Veletržní afterpárty…) a v neposlední řadě výměnou studentů na pracovní pobyty, kde získávají zkušenosti, které jim poskytují velkou výhodu při hledání vytouženého zaměstnání.

Chtěl bys i ty okořenit svůj dosavadní život? Věř, že všechno, co uděláš navíc, tě krůček po krůčku přibližuje k tvé vysněné práci. Možná dalším takovým krokem může být zahraniční pracovní stáž, na kterou vycestuješ prostřednictvím nás. Více informací najdeš na:
http://www.iaeste-zlin.org/index.php/domu/exchange-program

Těšíme se na tebe!
Tvůj IAESTE  team.

Henrich Horváth

Junior manager, IAESTE UTB Zlín